Poznański Klub Sportowy OLIMPIA chciałby bardzo podziękować wszystkim trenerom, zawodnikom i działaczom, którzy w dniu wczorajszym wspólnie z nami świętowali 40-ste urodziny klubu.

„Bez Was nasz klub by nie istniał. To właśnie dzięki Wam wszyscy możemy się tu dzisiaj spotkać i wspólnie świętować 40-lecie ” mówił wczoraj Prezes PKS OLIMPIA Jan Kaczorowski.

W uroczystości wzięło udział ponad 100 judoków z Olimpii, wielu z nich propaguje judo w już w swoich własnych klubach w całej Wielkopolsce. Podczas części oficjalnej gości powitał Jan Kaczorowski Prezes PKS OLIMPIA, który w swoim wystąpieniu przypomniał sylwetki wielu wspaniałych judoczek i judoków, którzy w historii klubu, zdobywali medale w Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Polski, na czele z Jackiem Beutlerem (wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski, który podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu otarł się o podium i ostatecznie wywalczył Vm).

„To wspaniałe uczucie kiedy wspólnie integrują się wszyscy trenerzy, starsi zawodnicy którzy trenowali już w latach 70-tych i ci młodsi, którzy zakończyli swoją karierę sportową po 2000r. Piękne jest to, że dziś zniknęły podziały na poszczególne kluby z Wielkopolski, dziś wszyscy czujemy że pochodzimy z Olimpii. ”dodaje Anna Radtke Heintze z PKS OLIMPIA.

Dawne czasy wspominali także Paweł Szwedziak z UKS Łokietek – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, były trener sekcji judo kobiet w Olimpii – oraz Janusz Radtke w-ce Prezes PKS Olimpia – wieloletni trener judo sekcji mężczyzn. W imieniu zawodników za wspólnie spędzony czas na macie podziękował judoka Jacek Beutler.

„Wielu z nas byłych zawodników Olimpii judo w Poznaniu mogło spotkać się po wielu latach, powspominać wspólnie spędzony czas, pot wylany na treningu, wspólne obozy sportowe, ale także chwile szczęścia po zwycięskich walkach na macie. Następne nasze spotkanie dopiero za 5 lat, ale już na nie serdecznie zapraszamy” mówi Agnieszka Kuleczka (Szaj) z UKS Łokietek w Poznaniu.