Judocy z PKS OLIMPIA wywalczyli złoto i dwa brązy podczas Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży!

Dnia 09.06.2013  juniorzy młodsi z całej Polski walczyli w ELIMINACJACH STREFOWYCH DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY. Turniej odbył się we Wrocławiu w hali K.S.Gwardia Wrocław ul.Krupnicza 15. Organizatorem zawodów byli: DZ Judo oraz  Ministerstwo Sportu. Walki rozegrano na 2   matach  pośród kobiet i mężczyzn z roczników  1996 – 1998.

Judocy walczyli, aby zakwalifikować się do najważniejszych w tym roku zawodów w tej grupie wiekowej, czyli do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (ranga Mistrzostw Polski), która odbywać się będzie już w lipcu. Zawodnicy którzy zakwalifikowali się do OOM zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami.

„W odbywających się w zeszły weekend Okręgowych Eliminacjach od Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskaliśmy trzy kwalifikacje: Im. Anny Walkowiak (52kg), IIIm. Marty Stańczyk (57kg)  oraz IIIm. dla powracającego po kontuzji Michała Grąziowskiego (60kg). Zawodnicy stoczyli dobre pojedynki. Cel pośredni został osiągnięty – jedziemy na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Cel główny medal na tej imprezie – przed nami. Wierzę że i tym razem pokażemy co potrafimy!” mówi Józef Rainczuk trener juniorów młodszych w PKS OLIMPIA.

http://epoznan.pl/sport-news-41293-Trzy_medale_dla_PKS_Olimpia_na_OOM

Udział w zawodach dofinansowało Miasto Poznań w ramach programu Młodzieżowe Centrum Sportu – Judo