NABORY DO I KLASY GIMNAZJUM O PROFILU JUDO
GIMNAZJUM NR 53, ROK SZKOLNY 2013-2014, PKS OLIMPIA Poznań

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 8 w Poznaniu zaprasza młodzież w wieku 13 lat, która w nadchodzącym roku szkolnym 2013/2014 podejmie naukę w gimnazjach o różnej specjalności, do zapoznania się z ofertą gimnazjum nr 53 mieszczącego się przy ulicy Jarochowskiego 62.

Od września 2013 roku w ty gimnazjum powstanie klasa sportowa o profilu judo. Uczniami tej klasy mogą być osoby uprawiające tę dyscyplinę sportu w klubach i organizacjach sportowych naszego województwa bez konieczności zmiany barw klubowych. Oprócz aktualnych zawodników judo, do tej klasy mogą należeć także osoby wcześniej nie związane z judo ale chcące poznać tę dyscyplinę sportu i z czasem brać udział  w zawodach sportowych rożnej rangi.

Uczniowie klas sportowych mają 10h zajęć ruchowych w tygodniu, z czego 4h realizowane są w ramach lekcji WF. Pozostałe 6 godzin lekcyjnych uczniowie spędzają na popołudniowych treningach prowadzonych na terenie gimnazjum, bądź w klubach i organizacjach sportowych których są członkami.

Zespół Szkół na 8 posiada wzorową bazę sportową: cztery sale gimnastyczne, halę sportową oraz  trawiaste boisko do piłki nożnej. Klasa sportowa o profilu judo składać się będzie z 20-25 uczniów, dziewczyn i chłopców.

Celem utworzenia takiej klasy jest integracja środowiska judo (zawodnicy z różnych klubów), zebranie grupy osób o wspólnych zainteresowaniach i podobnych marzeniach. Owocować to może mobilizowaniem siebie nawzajem do osiągania coraz wyższych wyników sportowych, a także powstawaniem długoletnich przyjaźni w sportowym towarzystwie.

W ZS nr 8 żaden uczeń nie jest anonimowy, jest to kameralna szkoła, każdy nauczyciel zna uczniów tej szkoły. Jest to bezpieczna szkoła, uczniowie posiadają identyfikatory.

Link do strony gimnazjum: http://www.g53.edu.pl/g53/index.php

Bezpośrednim opiekunem klasy judo będzie nauczyciel wychowania fizycznego, trener judo posiadający 1 DAN (czarny pas) o blisko 20 letnim stażu, najpierw jako zawodnik najlepszych klubów w Polsce, obecnie jako trener judo w PKS OLIMPIA Poznań.

Na przełomie stycznia i lutego odbędzie się zebranie dla rodziców młodzieży zainteresowanej podjęciem nauki w Gimnazjum nr 53, miejscem zebrania będzie hala sportowa PKS OLIMPIA Poznań, ul. Taborowa 1, Poznań.

Przekazane będą wszelkie informacje dotyczące samej szkoły, nauki, zajęć sportowych, odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości. Spotkanie poprowadzi trener mgr Józef Rainczuk.

Pytania odnośnie zebrania z rodzicami i inne proszę kierować do trenera Rainczuka, tel. 785-482-535 bądź za pośrednictwem e-maila: jozef.rainczuk@o2.pl

 

http://www.tvp.pl/poznan/informacja-i-publicystyka/teleskop/wideo/10012013-godz1830/9709047

http://wtkplay.pl/video-id-3622-trenowanie_judo_pomaga_w_nauce

http://www.youtube.com/watch?v=_wNnhh44HAs