Szanowni koledzy i koleżanki oraz rodzice Poznański Klub Sportowy Olimpia wspólne ze Szkołą Gortata w Poznaniu zaprasza do współpracy Kluby Judo województwa wielkopolskiego i z poza województwa. Szkoła Gortata w Poznaniu ogłosiła rekrutację na rok szkolny 2020/2021 do klasy VII Szkoły Podstawowej, a także nabór uzupełniający do klasy VIII oraz do klasy I liceum ogólnokształcącego, a także nabór uzupełniający do klasy II i III.

Uczniów przyjmuje się do szkoły na podstawie wyników edukacyjnych oraz na podstawie kryteriów sportowych. Przy przyjmowaniu kandydatów do szkoły uwzględnia się opinię trenera prowadzącego zajęcia sportowe, a także opinię klubu partnerskiego.

I etap rekrutacji obywa się do 30 kwietnia 2020r.

Szczegóły dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie Szkoły Gortata https://www.szkolagortata.pl/rekrutacja-poznan

Poznański Klub Sportowy OLIMPIA współpracuje ze Szkołą Gortata w Poznaniu od roku szkolnego 2019/2020. Celem jest skoncentrowanie w jednym miejscu utalentowaną młodzież trenująca judo. PKS Olimpia we współpracy z Klubami zawodników uczących się w Szkole Gortata zapewnia możliwość trenowania  6 razy w tygodniu pod kierunkiem doświadczonych trenerów. Zawodnicy trenujący w ramach szkoły nie muszą zmieniać barw klubowych. Dla uczniów z poza Poznania Szkoła Gortata zapewnia internat, który znajduje się w pobliżu miejsca nauki. Miejsce treningów judo także zlokalizowane niedaleko Szkoły. Poznański Klub Sportowy Olimpia szkolenie zawodników z innych klubów prowadzona jest w ścisłej współpracy z trenerami klubowymi.

Uczniowie Szkoły Gortata trenujący judo w ubiegłym roku osiągnęli sukcesy w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek tj. Oliwia Szafrańska zajęła II miejsce w kategorii wagowej 57 kg a Jarosław Giembicki zajął III miejsce w kategorii 73 kg. W roku 2020 w Mistrzostwach Wielkopolski w Judo uczniowie Szkoły Gortata Oliwia Szafrańska (PKS Olimpia), Jarosław Giembicki (PKS Olimpia), Bartosz Farbotko (UKS Smecz Pobiedziska) i Martyna Brzyńska (UKS Smecz Pobiedziska) zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych i wiekowych.

Wszelkich informacji dotyczących naboru do szkoły  udziela Dyrektor Szkoły Gortata pan Tomasz Różycki :+48 730-782-802 e-mail: tomasz.rozycki@szkolagortata.pl  a w zakresie współpracy z Klubami Mariusz Groński: 601-288-351, email: mariusz.gronski@judo-poznan.pl