Poznański Klub Sportowy „OLIMPIA” Poznań informuje i przekazuje ostrzeżenie innym klubom i sekcjom judo, w związku z działaniami pana Radosława Miśkiewicza z Akademii Judo Poznań, mających na celu podbieranie zawodników i zawodniczek judo.

Działania takie odbywają się bez wiedzy i kontaktu z trenerami klubowymi. Rozmowy prowadzone są bezpośrednio z zawodnikami albo z ich rodzicami lub prawnymi opiekunami.

Wiemy o kilku takich przypadkach, które dotyczą bezpośrednio naszego Klubu. Nieuczciwe działania spowodowały, że jedna z naszych zawodniczka została namówiona do przejścia do KS Akademii Judo.

Niniejsza informacja ma na celu zwrócenie uwagi na problem prób przejmowania wyszkolonych zawodników i zawodniczek, a także stanowi postulat dotyczący stosowania zasady fair play we współpracy między klubami i sekcjami judo w Wielkopolsce.

Jako Klub jesteśmy za współpracą sportową z każdym klubem z Wielkopolski, w celu wspólnego podnoszenia poziomu wyszkolenia zawodników i zawodniczek, a tym osiągania jak najlepszych wyników sportowych.

W związku z powyższym, że pan Radosław Miśkiewicz nie wie co do są zasady uczciwości i fair play, Poznański Klub Sportowy „Olimpia” zawiesza wszelką współpracę z panem Radosławem Miśkiewiczem.