W dniach 19 i 20 marca 2016r. w Suchym Lesie odbył się XIII Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci, Puchar Polski Młodzików i Młodziczek i Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Judo, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Poznańskiego, Urząd Gminy Suchy Las i UKS Gimnazjon Suchy Las.

W zawodach uczestniczyło 1085 zawodników i zawodniczek z klubów sportowych z Polski i zagranicznych Łotwy, Litwy, Białorusi, Rosji, Czech i Niemiec.

W drugim Turnieju dniu zawody obserwował Przemek Dyczkowski w obecności najbliższej rodziny i kolegów z maty oraz trenera Klubowego Czesława Kura, który od wielu lat zmaga się z ciężką chorobą neurologiczną.  Był on wieloletnim zawodnikiem GKS Olimpia Poznań, który zdobywał medale w Mistrzostwach Europy i Mistrzostw Polski. Przemek Dyczkowski jest autorem plakatu zawodów w Suchym Lesie, który zaprojektował specjalną techniką komputerową.

Zawodach uczestniczyli  zawodnicy i zawodniczki PKS Olimpia Poznań i tak:

– W kategorii dzieci (2005-2004) uczestniczyli Oliwia Kubis w kat. wag. 32, Martyna Wenzel w kat. wag. 32 kg, Oliwia Szafrańska w kat. wag. 36 kg, Maja Kuleczka w kat. wag. 48 kg, Jan Rogala w kat. wag. 36 kg, Mikołaj Barudin w kat. wag. 42 kg, Patryk Czado w kat. wag. 46 kg, Jarosław Giembicki w kat. wag. 50 kg, Piotr Łuczków w kat. wag. 50kg,

– W kategorii młodzik i młodziczka (2003-2002) uczestniczyli Aleksandra Wenzel w kat. wag. 44 kg,   Emilia Pietrzak w kat. wag. 44 kg, Zofia Nawrocka w kat. wag. 70 kg, Mateusz Kuleczka w kat. wag. 46kg,

– W kategorii junior młodszy i juniorka młodsza (2001-2000-1999) uczestniczyli Kinga Kostera w kat. wag. 52 kg, Weronika Nędzyk w kat. wag. 57 kg, Piotr Radzewski w kat. wag. 50 kg, Paweł Wiśniewski w kat. wag. 66 kg i Karol Jewtuch w kat. wag. 81 kg.

Tych zawodach w barwach PKS Olimpia zadebiutowali Maja Kuleczka, Mateusz Kuleczka, Martyna Wenzel i Aleksandra Wenzel, którzy to tej pory trenowali w UKS Łokietek i są wychowankami Pawła Szwedziaka. Był on zawodnikiem GKS Olimpia Poznań i medalistą Mistrzostw Polski a po zakończeniu kariery sportowej został trenerem osiągając ze swoimi zawodniczkami wiele sukcesów podczas Mistrzostw Polski w każdej kategorii wiekowej.

W tak mocno obsadzonym turnieju judo bardzo dobrze spisały się zawodniczki i zawodnicy PKS Olimpia Poznań i tak:

- w kategorii dzieci (2005-2004)

Oliwia Szafrańska zajęła II miejsce w kat. wag. 36 kg

Maja Kuleczka zajęła V miejsce w kat. wag. 48 kg

Oliwia Kubis zajęła VII miejsce w kat. wag. 32 kg

Jaroslaw Giembicki zajął III miejsce w kat. wag. 50 kg

Mikołaj Barudin zajął IX miejsce w kat. wag. 42 kg

- w kategorii młodziczek

Aleksandra Wenzel zajęła I miejsce w kat. wag. 44 kg

Zofia Nawrocka zajęła IX miejsce w kat. wag. 70 kg

- w kategorii juniorka i junior młodszy

Kinga Kostera zajęła VII miejsce w kat. wag. 52 kg

Weronika Nędzyk zajęła IX miejsce w kat. wag. 57 kg

Karol Jewtuch zajął VII miejsce w kat. wag. 81 kg