W dniach 24-25 września w warszawskiej hali Torwar odbył się jeden z największych na świecie turniejów judo, którego organizatorem był Uczniowski Klub Judo Ryś Warszawa, Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo, Hotel Gromada Warszawa Lotnisko oraz Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie – Hala Torwar. Turniej możemy podsumować jednym słowem: SUKCES. I to zarówno organizacyjny jak i sportowy. XVIII Warsaw Judo Open to oficjalny Puchar Polski w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy i junior.

W zawodach wystartowało 1396 zawodników z 29 krajów, głównie europejskich. Zawodnicy zagraniczni stanowili ponad 50 % wszystkich uczestników. Ogromnym sukcesem jest udział aż 34 sędziów zza granicy, którzy reprezentowali barwy 16 państw.

W tak prestiżowym turnieju nie mogło zabraknąć zawodników Poznańskiego Klubu Sportowego OLIMPIA. W zawodach wzięli udział Aleksandra Wenzel, Klaudia Wenzel, Weronika Nędzyk, Mateusz Kuleczka, Karol Jewtuch i Konrad Jewtuch. W tak mocnym zawodach spisali się dobrze, w niektórych momentach zabrakło trochę szczęścia:

W kategorii wiekowej młodziczka

- Aleksandra Wenzel (-44kg) – V miejsce – w ćwierćfinale uległa zawodniczce z Włoch (późniejszej triumfatorce turnieju). (3 wygrane – 2 przegrane)

W kategorii wiekowej juniorka młodsza

- Weronika Nędzyk (-57 kg) – IX miejsce – w ćwierćfinale uległa mocnej zawodniczce z Polski (późniejszej brązowej medalistce) (3 wygrane – 2 przegrane)

W kategorii wiekowej junior młodszy:

- Karol Jewtuch (-81kg) – IX miejsce – w 1/16 finału uległ zawodnikowi, który stoczył bardzo wyrównany pojedynek o brązowy medal. (2 wygrane – 2 przegrane)

W kategorii wiekowej junior

- Konrad Jewtuch (-81kg) – XII miejsce – w 1/8 finału uległ późniejszemu złotemu medaliście. (1 wygrana – 2 przegrane)

Reszta naszych zawodników niestety odpadła w walkach eliminacyjnych, jednak każda walka na tak prestiżowych turnieju to duże doświadczenie. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy dobrych walk i życzymy powodzenia na następnych zawodach :)

Trenerami zawodniczek i zawodników są Mariusz Groński, Maciej Nędzyk i Michał Pokrywka.