Warsaw Judo Open 2017

W dniach 30 września i 1 października w warszawskiej hali Torwar odbył się jeden z największych na świecie turniejów judo, którego organizatorem był Uczniowski Klub Judo Ryś Warszawa, Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo, Hotel Gromada Warszawa Lotnisko oraz Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie – Hala Torwar. Turniej możemy podsumować jednym słowem: SUKCES. I to zarówno organizacyjny jak i sportowy. XVIX Warsaw Judo Open to oficjalny Puchar Polski w trzech kategoriach wiekowych: młodzik, junior młodszy i junior.

W zawodach wystartowało 1612 zawodników z 30 krajów, głównie europejskich. Zawodnicy zagraniczni stanowili ponad 50 % wszystkich uczestników.

W tak prestiżowym turnieju nie mogło zabraknąć zawodników Poznańskiego Klubu Sportowego OLIMPIA. W zawodach wzięli udział Aleksandra Wenzel, Klaudia Wenzel, Weronika Nędzyk, Kinga Kostera, Klaudia Czado, Weronika Lewandowska, Karol Jewtuch, Konrad Jewtuch, Mateusz Kuleczka, Piotr Radzewski, Jarosław Giembicki, Patryk Czado, Mikołaj Barudin, Wojciech Waehner.

Bardzo dobrze spisała w kategorii młodziczek Aleksandra Wenzel, która zajęła III w kat. 48 kg.

W kategorii wiekowej juniorka młodsza Weronika Nędzyk zajęła IX miejsce w kat. wag. 57 kg.

W kategorii wiekowej junior młodszy Piotr Radzewski zajął XII miejsce w kat. wag. 55 kg

Reszta naszych zawodników i zawodniczek przegrała swoje walki eliminacyjne, jednak każda walka na tak prestiżowych turnieju to duże doświadczenie.

Trenerami zawodniczek i zawodników są Mariusz Groński, Maciej Nędzyk i Michał Pokrywka.