W dniach 28 i 29 marca 2015r. w Suchym Lesie odbył się Międzynarodowy Turniej Judo Dzieci, Puchar Polski Młodzików i Młodziczek i Puchar Polski Juniorów i Juniorek Młodszych.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Judo, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starosta Powiatu Poznańskiego, Urząd Gminy Suchy Las i UKS Gimnazjon Suchy Las.

W zawodach uczestniczyło 989 zawodników i zawodniczek z klubów sportowych z Polski i zagranicznych Łotwy, Litwy, Białorusi, Rosji, Czech, Węgier i Niemiec.

W drugim Turnieju dniu zawody obserwował Przemek Dyczkowski w obecności najbliższej rodziny i kolegów z maty oraz trenera Klubowego Czesława Kura, który od wielu lat zmaga się z ciężką chorobą neurologiczną.  Został on powitany przez Henryka Kuszę, kolegę z maty, który w krótkich słowach przedstawił karierę sportową Przemka Dyczkowskiego. Uczestnicy zawodów przyjęli Przemka ukłonem sportowym REI i oklaskami przez wszystkich uczestników zawodów. Przemek Dyczkowski był wieloletnim zawodnikiem Olimpii Poznań, który zdobywał medale w Mistrzostwach Europy i Mistrzostw Polski.

Należy w tym miejscu pogratulować głównemu organizatorowi  zawodów panu Henrykowi Kuszy za pomysł zaproszenia na zawody Przemka Dyczkowskiego i organizację zawodów na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Przemek Dyczkowski był także autorem plakatu zawodów w Suchym Lesie , który zaprojektował specjalną techniką komputerową.

 

Zawodach uczestniczyli  zawodnicy i zawodniczki PKS Olimpia Poznań

W kategorii dzieci (2003-2004) uczestniczyli Zofia Nawrocka w kat. wag. +52 kg, Oliwia Kubis w kat. wag. 32 kg, Jarosław Giembicki w kat. wag. 39 kg, Maciej Nagórski w kat. wag. 42 kg i Patryk Czado w kat. wag. 42 kg. W kategorii młodzików i młodziczek (2001-2002) uczestniczyli Klaudia Czado w kat. wag. 48 kg, Kinga Kostera w kat. wag. 52 kg, Weronika Nędzyk w kat. wag. 57 kg, Drywa Cezary w kat. wag. 42 kg, Piotr Radzewski w kat. wag. 46 kg, Kajetan Kubacki w kat. wag. 46 kg i Paweł Wiśniewski w Kat. wag. 55 kg.

W tak mocno obsadzonym turnieju judo bardzo dobrze spisały się zawodniczki PKS Olimpia Poznań, i tak:

– w kategorii dzieci (2003-2004)

I miejsce zajęła Zofia Nawrocka w kat. wag. +52 kg

III miejsce zajęła Oliwia Kubis w kat. wag. 32 kg

– w kategorii młodziczek

III miejsce zajęła Kinga Kostera w kat. wag. 52 kg

III miejsce zajęła Weronika Nędzyk w kat. wag. 57 kg.

Trenerami zawodniczek są Mariusz Groński i Maciej Nędzyk.

Wszystkim naszym judokom  grstulujemy medali i życzymy dalszych sukcesów na macie!