Z udziałem 282 judoków – 194 mężczyzn i 88 kobiet – w dniach 13-14.04.2019r.  rozgrywane były Akademickie Mistrzostwa Polski w Pile. Gospodarzem zawodów była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica.

Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo to prestiżowa impreza sportowa, w której uczestniczą najlepsi zawodnicy w kraju, studenci uniwersytetów, politechnik, akademii i innych szkół wyższych. Wielu z nich to aktualni Mistrzowie Polski, Europy, uczestnicy Uniwersjad, Pucharów Świata i Europy.

W Akademickich Mistrzostwach Polski uczestniczyli trenujący w Poznańskim Klubie Sportowym Olimpia studenci Politechniki Poznańskiej Anna Walkowiak, Michał Grąziowski, Konrad Jewtuch, Michał Gendera i Michał Gniady, który jest zawodnikiem Klubu Sportowego Gwardia Koszalin

Z tej grupy najlepiej spisała się Anna Walkowiak, która wywalczyła Akademickie Mistrzostwo Polski w kategorii wagowej 57 kg. Michał Gniady zajął III miejsce w kategorii wagowej 90 kg. Michał Gendera zajął V miejsce w kategorii wagowej 66 kg. Ponadto w klasyfikacji politechnik Michał Gendera i Konrad Jewtuch zajęli III miejsca w swoich kategoriach wagowych. Politechnika Poznańska zajęła III miejsce w  klasyfikacji uczelni technicznych. Wyniki sportowe zawodników Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia. Wyniki  te zostały uzyskane dzięki dobrej współpracy trenera Andrzeja Janusza, który jest trenerem Sekcji Judo Politechniki Poznańskiej oraz trenerów Olimpii Michała Pokrywki i Mariusza Grońskiego.

hdrpl hdrpl hdrpl hdrpl hdrpl hdrpl hdrpl hdrpl hdrpl rhdr hdrpl rhdr hdrpl hdrpl rhdr