Po wielu latach Poznański Klub Sportowy Olimpia powrócił do drużynowej rywalizacji sportowej.

 

W dniu 12 listopada 2016r. w Suchym Lesie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów/ek młodszych w Judo. Organizatorem Mistrzostw był Uczniowski Klub Sportowy „Gimnazjon” z Suchego Lasu, Polski Związek Judo, Urząd Gminy Suchy Las, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Starostwo Powiatu Poznańskiego oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suchym Lesie. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn męskich i 6 kobiecych. Poznański Klub Sportowy Olimpia wystawił do rywalizacji drużynę juniorek młodszych w składzie:

 

Aleksandra Wenzel w kat. wag. 44 kg

Monika Olejnik w kat. wag. 48 kg

Klaudia Wenzel w kat. wag. 52 kg

Klaudia Czado w kat. wag. 52 i 63 kg

Weronika Nędzyk w kat. wag.  57 i 63 kg

Natalia Janocha w kat. wag. +63 kg.

 

Zawodniczka Monika Olejnik została wypożyczona z Klubu Sportowego AZS AWF z Poznania a Natalia Janocha została wypożyczona z UKS 3 Piła.

W rywalizacji sportowej Poznański Klub Sportowy Olimpia stoczył dwa wyrównane pojedynki z klubami UKS Olimp Nowa Sól (2:4)  i GKS Czarni Bytom (1:5) przegrywając z nimi na etapie walk eliminacyjnych.

Klub GKS Czarni Bytom w ostateczności, po zaciętych walkach, zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski, a drużyna UKS Olimp Nowa Sól zajęła III miejsce. Ostatecznie Poznański Klub Sportowy Olimpia uplasował się na V miejscu.

Zawodniczkom gratulujemy bardzo ładnych i wyrównanych walk i trzymamy kciuki na następnych zawodach!

Trenerami zespołu są Mariusz Groński, Maciej Nędzyk, Dariusz Liberski oraz Michał Pokrywka.