W dniach 14 i 15 października odbył się w Berlinie Puchar Europy Kadetów. W Pucharze uczestniczyło 386 zawodników i zawodniczek z 25 krajów. Polskę reprezentowało 41 zawodników i zawodniczek, w tym w tej grupie także był Adam Grześkowiak z Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia. Adam wystąpił w kategorii 90 kg. W swojej kategorii Adam stoczył 6 walk z czego 4 walki wygrał przez ippon, a jedną przez wazarii. Przegrał 1 walkę przez ippon o mistrza ćwiartki. Ostatecznie Adam w bardzo dobrej emocjonującej walce o 3 miejsce wygrał ją przez ippon. Jest to największy do tej pory sukces od 9 lat zawodnika Olimpii w Pucharze Europy Kadetów. Olimpia czekała na ten sukces 9 lat. Ostatnim medalistą w 2004 Pucharze Europy był Michał Pokrywka obecny pierwszy trener Adama. Drugim trenerem Adam jest Mariusz Groński.

W Pucharze Europy w Berlinie Polska Reprezentacja zajęła II miejsce zdobywając 12 medali w tym 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Niemiec.