Zawodnicy Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia mają bardzo aktywne wakacje. Uczestniczą w zgrupowaniach Kadr Wojewódzkich Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików oraz w treningach organizowanych przez klub w Poznaniu w hali sportowej przy ulicy Janickiego 22 w Zespole Szkół nr 106. Zajęcia te odbywały w miesiącu lipcu w poniedziałki, środy i czwartki w godzinach 17.30 – 19.00 dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych w godzinach 19.00 – 20.30 i będą także kontynuowane do 10 sierpnia. W treningach tych zawodniczy i zawodniczki także z innych klubów, między innymi Victorii Judo i AZS AWF Poznań.

W ramach Kadry Wojewódzkiej Juniorów i Juniorów Młodszych Konrad i Karol Jewtuch uczestniczyli w Campie w Gdyni w dniach 9.07. – 12.07. oraz wezmą udział w zgrupowaniu Kadry w Żywcu w dniach od 18.08. do 28.08. W tym samym czasie w Żywcu będą przebywać na swoim zgrupowaniu zawodnicy z województwa śląskiego. Trenerami prowadzącymi Kadrę są Józef Jopek i Tomasz Jopek.

W zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej Juniorek, Juniorek Młodszych oraz Młodziczek w Świeradowie w dniach 20.07. – 30.07. wzięły udział Aleksandra Wenzel, Klaudia Wenzel, Kinga Kostera i Weronika Nędzyk. Zgrupowanie było prowadzone przez Czesława Kura, Henryka Kuszę i Michała Gaja. Dzięki tak doświadczonej kadrze trenerskiej nasze zawodniczki na pewno wiele się nauczyły. Po dwóch tygodniach wypoczynku zawodniczki wezmą udział w zgrupowaniu Kadry Wojewódzkiej w Dąbkowicach w dniach 14.08. – 26.08.

Obecnie od 30.07. do 10.08. pięcioro młodzików Jarosław Giembicki, Mikołaj Barudin, Bruno Czechowicz, Wojciech Waehner oraz Mateusz Kuleczka przebywa na zgrupowaniu w Kadry Wojewódzkiej w Mielnie. Zawodnicy trenują pod opieką trenerów Józefa Jopka i Tomasza Jopka.

Sezon wakacyjny zostanie zakończony tradycyjnie zgrupowaniem klubowym w Dąbkowicach nad morzem w dniach 14.08. – 26.08. W zgrupowaniu tym weźmie udział 35 zawodników i zawodniczek oraz 3 trenerów.

Po tym obozie treningi Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia zostaną wznowione od 28 sierpnia w hali sportowej przy ulicy Janickiego 22.