W dniach 20 i 21 października w Warszawie odbyły się . W święcie polskiego judo wzięło udział 145 zawodników i 82 zawodniczki. Organizatorem Mistrzostw Polski był Polski Związek Judo i  Warszawsko-Mazowiecki Związek Judo, a partnerem organizacyjnym było Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawody zostały rozegrane w Hali Sportowej  OSiR – Włochy. W oficjalnym otwarciu zawodów uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, władz Dzielnicy Włochy. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw dokonał pan Jacek Zawadka Prezes Polskiego Związku Judo. Przy okazji otwarcia grupa zawodników i trenerów została wyróżniona dyplomami Polskiego Związku Judo za wyniki sportowe osiągnie w ostatnim okresie na zawodach rangi mistrzowskiej na poziomie europejskim i światowym.

W Mistrzostwach Polski Seniorów wzięła dwójka reprezentantów Poznańskiego Klubu Sportowego  Olimpia Karol Jewtuch i Michał Gendera. Karol Jewtuch po wygraniu 3 walk zajął 7 miejsce w kat. 90 kg. Niewiele zabrakło do walki o medale ponieważ w ćwierćfinale nieznacznie uległ przeciwnikowi w golden score. To duży sukces Karola który osiąga znakomite wyniki we wszystkich kategoriach wiekowych. Jeżeli będą go omijać kontuzje i uda się porządnie przepracować najbliższe pół roku to ma duże szanse na medal. W zawodach brał udział także Michał Gendera ale przegrał pierwsza walkę i nie udało mu się przebić do repasaży. Gratulacje dla Michała za wytrwałość i sumienność. Kolejny rok Poznański Klub Sportowy OLIMPIA zaznaczył swoją obecność na seniorskiej mapie Polski. Trzymajcie kciuki za dalsze sukcesy już w przyszłym tygodniu Mistrzostwa Polski Młodzików.